Vzhľadom k požiadavkám som pridal mobilnú verziu webu.
Vyskúšajte a poreferujte, mala by sa zobrazovať na všetkých mobilných platformách automaticky, podporuje mobilné telefóny aj tablety, na počítači by sa Vám nemala zobraziť.
Pokiaľ by sa Vám nechcela zobraziť automaticky, alebo naopak, zobrazila by sa tam kde nemá, alebo ju nevyžadujete, tak dole na stránke je ikonka počítača a mobilu, po kliknutí na ňu sa Vám web prepne do druhej verzie.
Má dosť obmedzenú funkčnosť, nejdú do nej pridávať moduly, ktoré napríklad zobrazujú aktuálne komentáre.
Na hlavnej stránke sa zobrazujú nové články, v ikonke pred článkom je počet komentárov. Pokiaľ budú nové komentáre v “starom článku” musíte si ho nalistovať, zmení sa len číslo.
Hore sú tri ikonky:
Prvá je na domácu stránku so zoznamom článkov podľa dáta zverejnenia,
druhá ikonka v tvare zložky zobrazí zoznam kategórií webu,
tretia Vám umožní vyhľadávať na webe.
Dúfam, že mobilným čitateľom pomôže pri čítaní a písaní na tento web.
technický admin
Pripravme sa na problémy s internetom. Svet je znepokojený správami, ktoré upozorňujú na masívny rast výpadkov internetu. Podľa odborníkov ide o ďalší nový normál. Reporty poukazujú na zámerné odstávky či niekoľkodňové výpadky internetu po celom svete.
Ak zvážime, že do konca tohto desaťročia bude online až 90 percent populácie vo veku od 6 rokov a počet IoT zariadení vzrastie na 29,4 miliardy, máme seriózny bezpečnostný problém. Kybernetická bezpečnosť dostala ďalšiu dimenziu.
Internet outage, blackout, shutdown… stav od čiastočného až po úplný výpadok internetových služieb. Dôvodom sú rozhodnutia cenzorov, katastrofy, bezpečnostné zásahy, chyby alebo kybernetické útoky.
DDoS útoky patria medzi najstaršie, dokážu však brutálne zahltiť webovú stránku alebo sieť a tak znížiť až blokovať dostupnosť pre používateľov. Zatiaľ čo sa ešte predminulý rok trvanie DDoS útokov meralo v minútach, v minulom roku to už bolo v hodinách. V priemere trvali útoky približne osem hodín, najdlhší takmer štyri dni.
Internet funguje, nedá sa iba komunikovať
Správy o dodržiavaní ľudských práv zaraďujú medzi internetové výpadky aj zámerné obmedzenia prístupu k webovým stránkam, vyhľadávačom alebo komunikačným platformám, akými sú Facebook, Telegram alebo WhatsApp. Znamená to blokovanie konkrétnych URL alebo IP adries.
Čo sa týka sociálnych médií, najviac blokovanou platformou v roku 2022 bol Twitter.
Trpezlivosť ! Bude treba stále častejšie po otvorení webu kliknuť na hlavnom paneli vľavo hore (teraz sa tam pozrite, tá okrúhla šipka vedľa “domčeku”) na guľatú šipku “Obnoviť túto stránku”.
Niet sa čo diviť. Veď keď vidím, čo všetko ľudia nahadzujú len na Facebook, Instagram a ďalšie sociálne siete, k tomu ich ešte rôzne médiá vyzývajú, aby tam pridávali svoje fotky počasia a iné kraviny, samozrejme, potom to nikto nikdy nezmaže, tak treba rátať s tým, že tie diskové polia, na ktorých sa ten sajrajt uskladňuje v istom momente samé od seba skolabujú. Ak im k tomu ešte dopomôžu nejaké hackerské útoky (a vôbec nemusia byť nejaké sofistikované), tak sa rútime úplne jasným smerom.