Hromadná pripomienka
OZ VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA
Podporte hromadnú pripomienku Občianskeho združenia VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA k návrhu zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, ktorého účelom je vyriešiť nižšiu sumu starobných dôchodkov tzv. staro dôchodcom.Do 8. marca 2017 potrebujeme získať minimálne 500 podporovateľov, aby sme mohli rokovať so zástupcami Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR.
Za Vašu podporu vopred ďakujeme!
Zástupcovia verejnosti: Dr. Milan Kolen, Ing. Ľubomír Dubeň, Ing. Pavol Bada
Kliknuť a dostanete sa k pripomienke:
https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_oz_vojensky_veteran_bratislava
Vyplňte rámčeky v ktorých sú hviezdičky *, kliknite aj na “Nie som robot“, potom odoslať to znamená kliknuť na rámček “Podpísať túto petíciu”.
Po kliknutí na “Podpísať túto petíciu” je Vaša podpora pripomienky odoslaná do centrály, následne Vám príde na Váš e-mail odkaz na https://www.peticie.com/c/2413048/B3PE6N (tam je uvedené: Váš podpis bol teraz potvrdený a pridaný do zoznamu podpisov), stačí naň kliknúť a ukáže sa stránka s potvrdeným podpisom, nič viac netreba.
PS: Nemajte obavy, Vaša e-mail adresa nebude nikde zverejnená, je to ako preukaz o totožnosti.
Nevšímajte si rámčeky ako: “Podpisujem lebo..”, atď., ak sa necítite odborne zdatný na PC.
Organizátor pripomienkovania a zástupcovia verejnosti ďakujú všetkým prispievateľom za podporu pripomienky k novelizácii zákona 461/2003 Z.z.
Celkom pripomienok: 542 bolo dňa 8.3.2017 o 11.00 hod odovzdaných na MPSVR SR. Aj kolegovia žijúci v ČR a poberajúci slovenský VD sa pripojili (3). Celkom ešte v priebehu 9. a 10.3. bolo právoplatne zaregistrovaných 613 podpisov potvrdených zo 613 e-mailových adries.
Poznámka:
Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí ste mali dobrú vôľu a chceli podpisom podporiť pripomienkovanie a nevyšlo Vám to, nerozbíjajte a nezavrhnite počítač, občas treba prijať aj novšie verzie programu, učiť sa musíme všetci až do konca svojho života. Takže v pohode.
Prečo sme odovzdali pripomienky už 8.marca 2017 a nie až 9.3 ? Bolo to jednoducho preto, že požadovaných 500 podporovateľov sme už mali istých, za druhé preto, že 9.3. som bol už mimo bydliska a nemal by kto podpisy stiahnuť a vytlačiť.
Ing. Bada s adminom
Text pripomienky
Občianske združenie VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA predkladá hromadnú pripomienku verejnosti k novele zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov
Hromadná pripomienka
V predkladaných dokumentoch v návrhu doplnenia zákona o sociálnom poistení (napr. Príloha 2 Analýza vplyvov Analýza vplyvov na rozpočet verejnej správy, na zamestnanosť vo verejnej správe a financovanie návrhu, ukazovateľ – vplyv na ostatné útvary sociálneho zabezpečenia – je v odkaze uvedené, že: „Z dôvodu nízkeho počtu dotknutých osôb v ostatných útvaroch sociálneho zabezpečenia, neboli tieto výdavky v analýze vplyvov na rozpočet verejnej správy kvantifikované, nakoľko ich celkový finančný vplyv na verejné financie je zanedbateľný“ z čoho je možné predpokladať, že tento návrh doplnenia zákona sa vzťahuje aj na poberateľov starobných dôchodkov, ktoré sa považujú za výsluhové dôchodky (§ 125 zákona č.328/2002 Z. z.. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov a o zmene a doplnení niektorých zákonov).
V návrhu doplnenia zákona, ale ani v ostatných „sprievodných“ dokumentoch táto skupina poistencov – poberateľov starobných dôchodkov – nie je uvedená a absentuje aj návrh spôsobu prepočítavania takýchto starobných dôchodkov s prihliadnutím na odlišnosti osobitného systému od všeobecného systému dôchodkového poistenia.
Navrhovaný spôsob prepočítavania starobných dôchodkov uvedený v návrhu sa prakticky nebude vzťahovať ani na jedného staro dôchodcu, ktorému bol priznaný starobný dôchodok, ktorý sa v súčasnosti „považuje“ za výsluhový dôchodok. Vzhľadom na uvedené a aj napriek tomu, že nejde o veľkú skupinu osôb mal návrh predkladaného zákona riešiť osobitne aj tieto skupiny osôb – poberateľov starobných dôchodkov, ktoré sa považujú za výsluhové dôchodky.
Ide o osoby, ktoré dosahovali v období pred dovŕšením dôchodkového veku nadpriemerné príjmy a ktorých suma starobného dôchodku by bola vyššia, ak by bola vypočítaná podľa zákona o sociálnom poistení k 1. januáru 2004 na základe rovnakých zásluh, ktoré získali v dôchodkovom systéme, (§1)ak boli priznané podľa predpisov účinných pred 1. aprílom 1998 a ak boli priznané podľa predpisov účinných od 1. apríla 1998 do 30. júna 2002. Rovnako aj (§2)vdovecké výsluhové dôchodky priznané podľa predpisov účinných do 30. júna 2002. .
Vzhľadom na tieto skutočnosti je potrebné do návrhu zákona na doplnenie zákona o sociálnom poistení „zapracovať“ aj túto skupinu staro dôchodcov a to s prihliadnutím na špecifiká osobitného systému sociálneho poistenia.
Túto pripomienku považujeme za zásadnú.
V prípade, že Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky nevyhovie hromadnej pripomienke, žiadame uskutočnenie rozporového konania, na ktoré bude písomne pozvaný zástupca verejnosti:
Dr. Milan Kolen, Štefánikova 877/29, 05801 Poprad, člen o.z. Voj. veterán BA, milan.kolen50@gmail.com
Ing. Ľubomír Dubeň, Vojenská 352 80041 Rovinka, člen o.z. Voj. veterán BA, lubomir.duben@zoznam.sk
Výsledky rokovania
- MPSVR SR so zástupcami verejnosti – VVB: Rozporové konanie-vojaci
- MPSVR SR so zástupcami verejnosti – APVV: Rozporové konanie-policajti
- Všetky pripomienky k novele zákona: Všetky PRIPOMIENKY 461
- Odpoveď MVSR Dr. Milanovi Klolenovi Odpoveď MVSR p. Kolenovi
Legislatívna rada vlády SR mala v programe dňa 12.4.2017 aj Návrh ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov. Výsledok ešte nie je zverejnený, je však jasné že MPSVaR SR predložilo do rokovania nasledujúci návrh týkajúci sa útvarov silových zložiek:
PREDKLADACIA SPRÁVA MPSVR SR
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky predkladá návrh zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov v súlade s Plánom legislatívnych úloh vlády SR na rok 2017, ktorý nadväzuje na Programové vyhlásenie vlády Slovenskej republiky na roky 2016-2020.
Účelom navrhovanej právnej úpravy je vyriešiť verejnosťou dlhodobo diskutovanú a negatívne vnímanú skutočnosť, že suma starobného dôchodku poistencov, ktorí dosahovali v období pred dovŕšením dôchodkového veku nadpriemerné príjmy a ich dôchodok bol vypočítaný podľa predpisov účinných pred 1. januárom 2004, je z dôvodu uplatňovania vysokej miery solidarity nižšia, ako by bola k 1. januáru 2004 na základe rovnakých zásluh získaných v dôchodkovom systéme.
Okrem vyššie uvedeného je predmetom návrhu aj spresnenie ustanovení týkajúcich sa určovania dôchodkového veku.
Návrh zákona sa nepredkladá do vnútrokomunitárneho pripomienkového konania.
Predkladaný návrh zákona bude mať, tak ako vyplýva z doložky vybraných vplyvov, negatívny vplyv na rozpočet verejnej správy a pozitívne sociálne vplyvy. Ostatné vybrané vplyvy sa nepredpokladajú.
Účinnosť právnej úpravy prepočítania starobných dôchodkov sa predpokladá od 1. januára 2018 a s prihliadnutím na čas potrebný na implementáciu zákona do aplikačnej praxe je dĺžka legisvakačnej lehoty primeraná. Účinnosť právnej úpravy dôchodkového veku je navrhovaná od 31. decembera 2017, aby sa vzťahovala na poistenca, ktorý dovŕši referenčný vek v roku 2017.
Návrh zákona bol predmetom medzirezortného pripomienkového konania, ktorého vyhodnotenie je súčasťou predloženého návrhu zákona. Na rokovanie vlády sa predkladá s rozporom s občianskym združením Vojenský veterán Bratislava, ktorý je uvedený vo vyhlásení, ktoré je súčasťou predloženého návrhu zákona.
.
VYHLÁSENIE MPSVR SR
Návrh zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, sa predkladá na rokovanie vlády Slovenskej republiky s rozporom s Občianskym združením Vojenský veterán Bratislava, ktoré v hromadnej pripomienke, s ktorou sa stotožnilo viac ako 500 osôb, požaduje, aby predložený návrh zákona upravoval prepočítanie starobných dôchodkov poistencov, ktorým bol priznaný starobný dôchodok, ktorý sa v súčasnosti „považuje“ za výsluhový dôchodok. Ide o osoby, ktoré dosahovali v období pred dovŕšením dôchodkového veku nadpriemerné príjmy a ktorých suma starobného dôchodku by bola vyššia, ak by bola vypočítaná podľa zákona o sociálnom poistení k 1. januáru 2004 na základe rovnakých zásluh, ktoré získali v dôchodkovom systéme. Vzhľadom na tieto skutočnosti občianske združenie žiada do návrhu zákona „zapracovať“ aj túto skupinu staro dôchodcov a to s prihliadnutím na špecifiká osobitného systému sociálneho poistenia.
Úprava výsluhových dôchodkov je predmetom zákona č. 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý nepatrí do vecnej pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky na rozporovom konaní uviedlo, že účel navrhovanej právnej úpravy bol pri výsluhových starodôchodcoch naplnený mimoriadnymi valorizáciami, preto nepovažuje za potrebné upravovať výsluhové dôchodky osobitnou právnou úpravou.
.
Komplet materiál predložený do LRV na rokovanie najdete tu: http://lrv.rokovania.sk/151722017-/
“Koalícia prichádza pri tvorbe rozpočtu na rok 2018 s novými nápadmi.Autor: Branislav Toma, zdroj: Internetova Pravda | 12.04.2017/ 07:00/.
Čo koalícia stihne za zvyšné tri roky vládnutia? Program, ktorý si vládne strany stanovili pred rokom, sa najmä v daňovej oblasti zo značnej časti už naplnil”.Výber z článku: Nové úvahy v koalícii – “Zaviesť 13. dôchodok, valorizovať penzie o vyššiu pevnú sumu, Zaviesť povinný 13. plat pre všetkých zamestnancov a firmám dať daňové úľavy, Vyššia podpora kúpeľníctva, cestovné šeky” ..
“Koalícia zvažuje, čo ešte stihne do roku 2020”.
“Strany preto prichádzajú pri tvorbe rozpočtu na rok 2018 s novými nápadmi. Podľa Smeru treba popri znižovaní deficitu pridať dôchodcom..”
Uskutočniť sa však nedá všetko, ak koalícia trvá na tom, že deficit verejných financií má byť do roku 2019 pod nulou. Tento rok má rozdiel medzi výdavkami a príjmami klesnúť na 1,29 percenta HDP. Premiér Robert Fico naposledy povedal, že deficit sa musí znižovať, aby pri súčasných tlakoch v EÚ zostalo Slovensko v skupine s lepšími krajinami. Predtým však v otázke chýbajúcich financií na výstavbu nových úsekov diaľnic v Turci, na Kysuciach, v Šariši či na juhu Slovenska už premiér povedal, že „vyrovnaný rozpočet nie je mantra“.
“Otázka je nielen to, čo si koalícia stanoví nad rámec vládneho programu, ale aj koľko peňazí na to minister financií Peter Kažimír (Smer) uvoľní. Pri vyrovnanom rozpočte koalícia príliš vyskakovať nemôže. Naposledy sa výber daní pri okresávaní daňových únikov zdvihol na najbližšie roky nad rámec očakávaní o takmer 400 miliónov eur. Časť z nich sa však stratí v nezreformovanom zdravotníctve, ktoré stále čaká na elektronizáciu a väčšiu modernizáciu.Spolu s reformami v súdnictve, zdravotníctve, školstve či opatreniami na zníženie korupcie vládne strany hovoria o ďalších prioritách. V hre je zavádzanie 13. dôchodku, povinného 13. platu, nižšie odvody pre živnostníkov, zvýšenie príplatkov za prácu počas víkendu, daňové úľavy pre pracujúcich, viac dovolenky, kratší pracovný čas či zníženie daní pre firmy”.
Z vyjadrenia rezortu MPSVaR.
“Smer hovorí o trinástom dôchodku. “Je to moja ambícia, transformácia vianočného príspevku na 13. dôchodok však nie je súčasťou programového vyhlásenia vlády. Téma preto musí byť predmetom diskusie koaličných partnerov. Viem si predstaviť, že by trinásty dôchodok začal napríklad výškou päťdesiat percent dôchodku a postupne by sa mohol zvyšovať, podľa toho, ako to dovolí štátny rozpočet a hospodárenie Sociálnej poisťovne. Ja si myslím, že to je reálne, perspektívne, aj keď áno, zároveň finančne náročné“, povedal minister práce Ján Richter (Smer). Rôzne typy dôchodkov na Slovensku poberá 1¤377¤941 ľudí a ak by štát každému jednému penzistovi jednorazovo vyplatil “len“ 100 eur, štátny rozpočet okamžite príde o viac ako 137 miliónov eur. “Zatiaľ nie sú ukončené analýzy, ktoré sa budú týkať finančného krytia, respektíve dopadu na štátny rozpočet pri zavedení trinásteho dôchodku. Ministerstvo sa tým aktuálne zaoberá,“ dodal hovorca ministerstva práce Michal Stuška”.
“Pri dôchodkoch vláda už v najbližších týždňoch predstaví nový systém valorizácie penzií. V roku 2016 niektorých dôchodcov nahnevalo zvýšenie penzií „len“ o 1,9 eura a vláda preto na rok 2017 prijala jednorazový mechanizmus 2-percentnej valorizácie penzií v sume 8,2 eura mesačne. Pre budúci rok je podľa informácií denníka Pravda najpravdepodobnejší variant zvyšovania o pevne stanovenú sumu. Tento spôsob totiž najviac vyhovuje najpočetnejšej skupine nízkopríjmových dôchodkov. Napríklad zvýšenie všetkých dôchodkov o 15 eur prinesie 5-percentné zvýšenie penzistovi s mesačným dôchodkom vo výške 300 eur. Naopak, penzistovi poberajúcemu dôchodok vo výške 1¤000 eur zvýšenie o 15 eur valorizuje penziu len o 1,5 percenta. Pre lepšie zarábajúcich je tak výhodnejšia valorizácia penzií o pevne stanovené percento. “Tiež je otázkou, či sa má rovnako zvyšovať penzia ľuďom, ktorí odpracovali dvadsať, tridsať a štyridsať rokov,“ uviedol štátny tajomník ministerstva práce Ivan Švejna (Most-Híd). V hre je tiež možnosť, že dôchodky sa zvýšia kombinovane, teda určitá časť stúpne o pevne stanovenú sumu a zvyšok o percento.
Švejna hovorí aj o raste čistých platov pre pracujúcich. „Dlhé roky sa napríklad vôbec nehýbalo s odpočítateľnou daňovou položkou, ktorej nárast by zvýšil čisté mesačné príjmy zamestnancov,“ upozornil pre Pravdu Švejna. Nezdaniteľná časť základu dane je 3¤803,33 eura za rok. Pri jej náraste sa zníži základ pre platenie 19-percentnej dane z príjmu a daň klesne zamestnancom aj živnostníkom”.
“Na druhej strane bude výsledkom výpadok v štátnej kase v čase, keď sa plánujú viaceré diaľničné projekty v regiónoch, kde je chýbajúca diaľnica považovaná za najväčšie bremeno pre ďalší rozvoj. To vníma minister financií Kažimír. „Kľúčovo by sme peniaze navyše dali na investície, ktoré by som uprednostnil pred daňovými či odvodovými úľavami,“ povedal Kažimír naposledy v rozhovore pre Pravdu. „Musíte si však tiež uvedomiť, že našou prioritou je dostať sa najprv k vyrovnanému hospodáreniu. Keď budeme mať z podstaty hospodárskeho rastu prebytky, potom môžeme zvolať radu starších a rozprávať sa o tom, na čo prebytky použijeme. Je príliš skoro rozdávať z torty, ktorá ešte nie je upečená,“ dodal.
Trináste platy by nestáli štát málo
“Novou vlajkovou loďou vládnej strany SNS je povinné prijatie 13. platu pre štátnych aj súkromných zamestnancov. “Zatiaľ sa u nás princíp trinásteho platu alebo odmeny uplatňuje len na základe dobrovoľnosti zo strany zamestnávateľa. Ide o nenárokovateľnú zložku mzdy a môže byť dohodnutá aj v kolektívnej zmluve. Slovenská národná strana chce uzákoniť vyplácanie 13. platu zamestnancom, ak vo firme pracujú viac ako 1 rok. Zároveň táto odmena by mala byť oslobodená od odvodového zaťaženia,“ priblížila Júlia Kollárová z tlačového oddelenia SNS.
Toto opatrenie má byť prijaté najneskôr v roku 2020, ale SNS verí, že sa jej ho podarí presadiť aj skôr. Predseda SNS Andrej Danko avizoval aj zmeny v oblasti kúpeľníctva, spomenul cestovné šeky, pomoc slovenským taxikárom či ústavný zákon na ochranu pôdy.
Prípadné zavedenie 13. platov má tichú podporu Smeru, lenže problémom sú nároky na štátnu kasu v desiatkach miliónov eur na dodatočné mzdy pre štátnych zamestnancov. Odborári by súhlasili. “Určite firmy nebudú môcť kvôli 13. platom znižovať platy svojich súčasných zamestnancov. Tie sú totiž pevne dohodnuté v zmluve a v praxi bude môcť vedenie podnikov znižovať len nenárokovateľné odmeny a bonusy,“ povedal šéf Odborového zväzu Kovo Emil Machyna”..
.
Je potrebné dúfať, že pri zhrnutí faktov a zámerov súčasnej vládnej koalície ohľadom valorizácie dôchodkov .. atď., v symbióze s vyššie napísaním bude tiež objektívne postupovať Legislatívna rada Vlády SR pri posudzovaní Zásadnej Hromadnej pripomienky VVB.Až sa už Zásadná hromadná pripomienka úspešne dostala až tak ďaleko ..
Pre Mira Pršalu a ďalších kolegov:
Podstatu rozporového konania uviedol M. Kolen: Milan Kolen PP napísal: 18. marca 2017 v 16:51;
“Zásadné” hromadné pripomienky podali VVB a APVV, ďalší účastníci konania tam mohli byť ako: pozorovatelia ale nerozhodovali (nakoniec zástupca MO SR sa ani nezúčastnil). Našou hromadnou pripomienkou by sa mala ďalej zaoberať legislatívna rada vlády.
Zápis z konania najdete pod úvodným článkom (nad komentármi).:
Výsledky rokovania
1. MPSVR SR so zástupcami verejnosti – VVB: Rozporové konanie-vojaci
2. MPSVR SR so zástupcami verejnosti – APVV: Rozporové konanie-policajti
3.Všetky pripomienky k novele zákona: Všetky PRIPOMIENKY 461
Pre občasných návštevníkov tohto webu, názorný príklad o čo nám ide pozrite tu: http://doko.blog.sk/detail-starovysluzilci-chcu-tiez-zvysit-d%F4chodky.html?a=2a043a5c9e583d16a8d69b79ea510ac3
Chcem sa ešte opýtať, keďže som to celkom nepochopil, aké teda boli vlastne postoje min. obrany a vnútra k pripomienke. Sú za alebo proti?
Pre informáciu vkladám zoznam členov legislatívnej rady vlády:
Doc. JUDr. Lucia Žitňanská, PhD.
predsedníčka Legislatívnej rady vlády SR,
JUDr. Monika Jankovská
podpredsedníčka Legislatívnej rady vlády SR,
JUDr. Štefan Grman, CSc.
tajomník Legislatívnej rady vlády SR,
ďalší členovia Legislatívnej rady vlády SR
JUDr. Mária Dreninová
Prof. JUDr. Oľga Ovečková,DrSc.
JUDr. Peter Štrpka, PhD.
JUDr. Martina Mrázová
JUDr. Helena Štrbíková
JUDr. Viera Gajdošová
JUDr. Peter Kriška
JUDr. Daniela Franzenová
JUDr. Monika Benedeková
JUDr. Vladimír Hutta, CSc.
JUDr. Andrea Vitkóová, PhD.
JUDr. Rastislav Kaššák, PhD.
Mgr. Marek Kaľavský
JUDr. Tomáš Stoklasa
Kto by mal na niekoho z týchto ľudí kontakt, prípadne ich poznal je potrebné im presunúť materiály Dr. Kolena, aby boli informovaní. Možno by stačili keby jeden dvaja naštrbili jednotu členov rady a vec by sa obrátila k dobrému.
Chlapi patrí vám obrovská úcta a vďaka. Nie som “starovýsluhový” dôchodca no takúto vec som “povinný” a je mi aj česť podporiť, čo som aj vykonal. Nechcem nikoho dať na “menejcennú koľaj”. Pánovi Badovi patrí okrem iného moja vďaka za odvahu a guráž za vytvorenie tohto webu. Mali sme medzi sebou nejaké nezhody, ktoré sme vždy chlapsky vyriešili formou mailov. Milanovi patrí moja vďaka za neustále informovanie o dianí a riešení problémov nás všetkých. Dr. Ďurinovi ďakujem hlavne za jeho ochotu a osobnú pomoc hlavne pri riešení skrivodlivosti páchanej na absolventoch vojenských škôl. Ďakujem aj ostatným za cenné rady, pomoc a informácie. Aj z tejto informácie som čerpal a využil nejaké tie §§ na odvolanie sa proti rozsudku KS ohľadom neuznania 1. a 2. ročníka VSOŠ v I. prac. kategórii. Odvolanie pôjdem v utorok osobne podať na KS. Držte palce. O výsledku budem informovať. Je to beh na dlhú trať. Prosím o trpezlivosť. Súdim sa od 28. januára 2014.
INFORMÁCIE Z ROZPOROVÉHO KONANIA STAROVÝSLUHOVÍ DôCHODCOVIA.
K riešeniu skrivodlivosti starodôchodcov v zákone č. 461/2022 Z. z. o sociálnom poistení v dňoch 17.2. – 9.3.2017 prebehlo pripomienkovanie. K riešeniu rovnakej skrivodlivosti starovýsluhových dôchodcov OZ Vojenský veterán Bratislava do pripomienkovania odoslal Hromadnú pripomienku https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_oz_vojensky_veteran_bratislava ako aj Asociácia policajtov vo výslužbe http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=910399. Na základe splnenia zákonom stanovených podmienok to je viac ako 500 podporovateľov každej uvedenej Hromadnej pripomienky ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny ma deň 17.3.2017 zvolalo rozporové konanie.
Za ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny sa na rozporovom konaní zúčastnil štátny tajomník Ing. Ivan Švejna, JUDr. Karin Hertelová, JUDr. Rodolf Križan, JUDr. Martin Hatala. Za ministerstvo vnútra JUDr. Ján Nociar, JUDr. Ivan Fufaľ. Za ministerstvo obrany a VÚSZ sa nezúčastnil nikto, o jeho konaní boli informovaní predsedom VVB. Za VVB sa zúčastnili Dr. Milan Kolen, JUDr. Marián Ďurina, PhDr. Vratislav Mojš a Ing. Štefan Chňapek. Za APVV prezident JUDr. Hristo Gluškov a viceprezident JUDr. Martin Sitiar.
JUDr. Križan povedal, že na základe spoločenskej objednávky sa začala riešiť skrivodlivosti starocôchodcov. Objasnil základné ciele riešenia v spojitosti s osobitným systémom, ako aj prečo sa to nebude týkať starovýsluhových dôchodcov. Prezident APVV JUDr. Gluškov informoval, že členmi APVV je asi 50 % výsluhových dôchodcov ktorých zastupuje. Kvalifikovane, fundovane objasnil špecifiká riešenia v osobitnom systéme. Zdôraznil, že policajti v tejto dobe poberali SD, VP atď. ktoré sa za VD len považujú. V návrhu doplnenia zákona ako aj v sprievodných dokumentoch absentuje riešenie skrivodlivosti asi 1.400 staro výsluhových dôchodcov policajtov ktoré by malo byť riešené rovnakým spôsobom ako u starodôchodcov. Zabúda sa na zaradenie policajtov do I., II. kategórii funkcií, preferuje sa len III. pracovná kategória.
Za VVB sa vyjadril Dr. Milan Kolen. Povedal, že pri OS SR je jedenásť občianskych združení s právnou subjektivitou ktoré zastupujú VD vojakov. Plne súhlasil s názormi JUDr. Gluškova a podporuje ich. V predkladaných materiáloch k riešenie starodôchodcov sa hovorí o nízkom počte dotknutých osôb v ostatných útvaroch sociálneho zabezpečenia. Pravdepodobne tých ozbrojencov ktorí do SD odišli do 30.9.1988 sa jedná asi o 50 osôb. Tí ktorí od 1.10.1988 do 30.6. 2002 odišli a poberali SD, príspevok za výsluhu rokov, výsluhový príspevok pravdepodobne sa asi jedná o niekoľko stoviek osôb. Rovnakým spôsobom ako v zákone č. 461/2003 Z. z. budú riešení starodôchodcovia by mali byť riešení aj starovýsluhoví dôchodcovia. Je z dôvodu, že podľa čl. 12 ods. 1 ústavy Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti a v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné. Ods. 2 Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať. Podľa zákona č. 365/2004 Z. z. o rovnakom zaobchádzaní a ochrane pred diskrimináciou § 2 ods. 1 Dodržiavanie zásady rovnakého zaobchádzanie spočíva v zákaze diskriminácie z dôvodu … alebo iného postavenia. Ozbrojenci majú v spoločnosti špecifické, iné postavenie ako občania. Podľa § 3 ods. 1 Každý je povinný dodržovať zásadu rovnakého zaobchádzania …. sociálneho zabezpečenia. Podľa § 6 ods. 1 V súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania … zakazuje diskriminácia osôb podľa § 2 ods. 1. Rovnakým spôsobom ako bola spôsobená skrivodlivosť starodôchodcom bola spôsobená skrivodlivosť aj vojakom, policajtom, colníkom ZVJS, SIS, NBÚ hasičom a horským záchranárom, predovšetkým poberateľom SD, príspevku za výsluhu rokov, výsluhového príspevku ktoré sa za VD len považujú, ale s skutočnosti nikdy nimi neboli a ani nie sú! Ozbrojenci, poberatelia SD, príspevku za výsluhu rokov a výsluhového príspevku reálne odvody na dôchodkové poistenie vojaci do 30.4.1998, ostatní do 30.6.2002 odvádzali do SP. Z uvedených dôvodov sme žiadali rovnakým spôsobom ako budú prepočítané SD prepočítať aj SD, príspevky za výsluhu rokov, výsluhové príspevky príslušníkov ozbrojených bezpečnostných a záchranných zborov to je podľa zákona č. 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov.
Zástupcovia ministerstva vnútra povedali, že nie je potrebné otázky starovýsluhových dôchodcov riešiť. V rámci pripomienkovania ministerstvo obrany sa vyjadrilo, že nemá pripomienky.
Štátny tajomník Ivan Švejna povedal, že nám neberie náš názor. Ministerstvo práce rieši otázky sociálneho zabezpečdenia v súlade so zákonom č. 461/2002 Z. z. o sociálnom poistení. Ministerstva vnútra, obrany rieši otázky sociálneho zabezpečenia v súlade so zákonom č. 328/2002 Z. z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov. Vzhľadom k vyjadreniam zástupcov ministerstva práce, ministerstva vnútra konštatoval, že rozpor boli odstránený. Navrhuje, aby pripomienky VVB a APVV boli riešené ako jednotlivé pripomienky. Pokaľ budeme trvať na tom , aby naša pripomienka bola riešená ako zásadná bude musieť ju prerokovať legislatívna rady vlády. Zástupcovia VVB trvali na tom, že rozpor nebol odstránený a žiadajú pripomienku riešiť ako zásadnú. Podpísali sme Zápisnicu z prerokovania rozporu k zásadnej pripomienke k návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. zo dňa 17.3.2017.
Dnes prebiehalo od 10.45 hod rozporové konanie ku hromadnej pripomienke VD k novele zákonu 461 /2003 na MPSVR SR. Naší zástupcovia a členovia o.z. VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA v kvalitnom zložení (pplk.v.v. Milan Kolen, plk.v.v. Vratislav Mojš, mjr.v.v. Štefan Chňapek a JUDr. Marián Ďurina) svedomito a na faktoch obhajovali našu požiadavku, aby sa rovnako ako civilných dôchodcov vo všetkých oblastiach prepočtu starobných dôchodkov z pred roku 2003 týkala novela aj výsluhových dôchodcov.
Výsledok, rovnako ako zápisnicu z konania uverejníme, iba žiadam trochu trpezlivosti. Vedúci Milan Kolen je ešte vo vlaku na ceste do Popradu, nechajme ho trochu vydýchnuť, bol to pre neho náročný deň ani ja nemam v úmysle predbiehať udalosti. Rokovanie bolo širšie ako sme pôvodne plánovali.
Dnes som spolu s Ing. Dubeňom obdržal pozvánku na rozporové konanie k návrhu zákona, ktorým sa dopĺňa zákon č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, ktoré sa uskutoční 17. marca 2017 o 10,45 hod. na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, Špitálska 4,6,8 Bratislava. Predpokladám ,že pozvánku obdržal aj prezident APVV JUDr. Hristo Gluškov.
RE: Jaroslav Bednařík
Správne malo byť ako uvádzate: pred 1.5.1998 a po 1.5.1998 (zákon 114), ospravedlnte chybičku ktorá sa “vloudila”. Bola to trochu hektická príprava pripomienky, nakoľko sme počitali s tým že pripomienku podá iná organizácia, potom sme zistili že nikto ďalší (ZV SR, KG SR, …) nie je ochotný riskovať zatrhnutie dotácií a benefitov od im nadriadených orgánov. Takže sme pripomienku použili viacmenej rovnakú ako APVV, a tam bol ten dátum (1.4.1998) ktorý sme “opajcovali aj s chlpami”.
//(1) Výsluhové dôchodky príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Národného bezpečnostného úradu, Zboru väzenskej a justičnej stráže, Železničnej polície, colníkov a príslušníkov ozbrojených síl1) sa zvyšujú za každý rok trvania služobného pomeru zhodnoteného na nárok na takýto dôchodok a jeho výšku o
a) 0,15 %, ak boli priznané podľa predpisov účinných pred 1. aprílom 1998,
b) 0,1 %, ak boli priznané podľa predpisov účinných od 1. apríla 1998 do 30. júna 2002.//
Takže sorry, alebo aj prepáčte.
Zajímalo by mne, proč je v Hromadné připomínce vzpomínané období před 1.4. 1998 a po 1.4.1998, když Zákon 114/1998 začal platit až od 29.dubna 1998, t zn. že by se mělo uvažovat o období před 1.5.1998 a po 1.5.1998
Pán Štefan Chňapek ďakujeme za upozornenie.
Chňapek napísal: 10. marca 2017 v 10:03 ….http://www.bezpzlozky.eu/wp-content/uploads/2017/03/PRIPOMIENKOVANIE-Z%C3%81KON-461.pdf
Takže MO SR to asi chce riešiť inak, nie v zákone 461/2003 ???
Uvidíme, neverím že sa na nás vy zanevreli.
Ďakujem všetkým podporovateľom pripomienky k novelizácii zákona 461/2003 Z. z. LP/2017/104. Dňa 8. 3. 2017 o 12,30 hod. bola Hromadná pripomienka oficiálne odovzdaná v podateľni MPSVaR SR. Organizátorom poďakujem osobne na Valnom zhromaždení VVB 16. 3.
MO SR nepodporilo v pripomienkovaní nami navrhnuté pripomienka, viac na http://www.bezpzlozky.eu/wp-content/uploads/2017/03/PRIPOMIENKOVANIE-Z%C3%81KON-461.pdf
POĎAKOVANIE za podporu pripomienkovania. Týmto úprimne ďakujem predsedovi OZ VVB Ing. Pavlovi Badovi za seriózne pripravenú Hromadnú pripomienku OZ VV Branislava, ako aj z a množstvo vykonanej práce počas pripomienkovania a doručenia na MPSVaR SR. Ďakujem aj všetkým čo pripomienku podporili v počte 596 občanov. Z toho bolo asi 73 z Bratislavy, 51 PP, 49 TN, 36 KE, 23 PO, 26 LM +LH, 15 TO, 15 ZA, 14 Sereď, 13 MT, 12 NR, 11 ZV, 9 BB, 6 TV, 5 HN, 5 MI, 5 LV, 3 PB, 3 BJ, 1 RV, 1KK, 0 Senica, O Jelšava , 0 Brezno atď.
Vysoko oceňujem snahu prezidenta APVV ktorý spracoval Hromadnú pripomienku ktorú podporilo 670 občanov, niektorí 2-3 krát, čím sa počet znižuje. Oceňujem, že mnohí podporili obidve pripomienky. Existujú tri možnosti ako pokračovať ďalej. Prvá možnosť už beží. Druhá napísať mailom osloviť poslancov NR SR k podpore aj starovysluhových dôchodcov k čomu včas dám informáciu. Tretiu možnosť zverejním až to bude aktuálne.
Organizátor pripomienkovania a zástupcovia verejnosti ďakujú všetkým prispievateľom za podporu pripomienky k novelizácii zákona 461/2003 Z.z.
Celkom do 8.3.2017 pripomienok: 542 bude odovzdaných na MS SR. Aj kolegovia žijúci v ČR a poberajúci slovenský VD sa pripojili (3).
Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí ste mali dobrú vôľu a chceli podpisom podporiť pripomienkovanie a nevyšlo Vám to, nerozbíjajte a nezavrhnite počítač, občas treba prijať aj novšie verzie programu, učiť sa musíme všetci až do konca svojho života. Takže v pohode.
Ing. Bada s adminom
Pokyny pre kolegov ktorí máte problémy s technickým pripojením:
1. Otvorte svoju e-mail stránku ;
2. Na lište vpravo hore je ozubené koliesko (vedľa neho je šipka smer dolu) – kliknite na ňu;
3. Otvoria sa ponuky (8 ponúk) – kliknite tam na Nastavenia;
4) Otvorí sa Nastavenia, tam v riadku (modré) je ponuka: Všeobecné, Štítky, Doručené, Účty a import, Filtre …;
5) Kliknite na Účty a import, nato sa otvorí ďalší list, kde sú pod sebou Zmeniť nastavenie účtu; Importovať poštu a kontakty, Odosielať poštu, Skontrolovať poštu z iných účtov, … ;
6) Pozrite sa tam aké máte nahlásené účty ako východzie, jeden z nich musí byť platný, vyskúšajte všetky , potom už iba čakať.
P. Bada
Nie každý “starýdôchodca” pozná tento web, musí pomôcť “mladý dôchodca”, preto radím:
Rozošlite svojim kolegom a príbuzným ktorých obšťastňujete na sviatky a po celý rok mejlami, takýto e-mail:
Milý kolega,
chcem Ťa poprosiť o podporu zmeny v zákone o dôchodkoch pre starodôchodcov.
Pokyny:
Dostaneš sa k pripomienke tak že klikneš na:
https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_oz_vojensky_veteran_bratislava
Vyplň iba rámčeky v ktorých sú hviezdičky *(meno, priezvisko, mesto,svoju e-mail adresu), potom odoslať to znamená kliknuť na rámček “Podpísať túto petíciu”.
Po kliknutí na “Podpísať túto petíciu” je Tvoja podpora pripomienky odoslaná do centrály, následne Ti príde na Tvoj e-mail odkaz na https://www.peticie.com/c/2413048/B3PE6N (tam je uvedené: Váš podpis bol teraz potvrdený a pridaný do zoznamu podpisov), stačí naň kliknúť a ukáže sa stránka s potvrdeným podpisom, nič viac netreba.
Pekný deň prajem
xy
Žasnem nad nezáujmom niektorých kolegov VD. Zaráža ma hlavne nezáujem staro-výsluhových. Ja som do VD šiel 2002 a podporujem obe pripomienky a budem podľa svojich možností a schopností “bojovať” za práva všetkých VD bez rozdielu.
Páni, v komentároch petíciu podporujete, ale u niektorých Vaše podpisy v petícii nefigurujú.
Súhlasím s Karolom Škucim, kto nechce, hľada dôvody, ale kto chce, hľada spôsoby. Ja dodávam, že všetko sa dá, len treba chcieť.
Pripájam sa k Hromadnej prípomienke VV BA.
Plne podporujem iniciativu
Neznásilňujme podpisovanie hromadnej pripomienky, nejde o nič svetoborné, ide iba o odškodnenie diskrimináciou postihnutých našich starších spolubojovníkov, teraz je šanca dosiahnuť aby aj VD boli odškodnení spolu so SD z JDS ktorá si úpravu zákona 461/2003 na MPSVR SR vynútila.
Takmer som presvedčený že sa zapoja aj starší ľudia z Klubu vojenských veteránov Trenčín
(http://kvv-trencin6.webnode.sk/aktualne-informacie/), Kluby ZV SR ktoré majú spoločný internet http://www.zvazvojakov.sk , neviem či tam prebehla informácia o pripomienkovaní, sú tam takisto aj starší poberatelia výsluhových dôchodkov. Strach vedenia občianskych svojprávnych združení a klubov z toho, že upadnú do nemilosti a tým pádom nedostanú dotácie od MO, je obrovský. Buďme k nim solidárni a bojme sa spoločne lebo nebojí sa iba svojprávny, nezávislý od dotácií.
Včera som pridal svoj hlas pod hromadnú pripomienku VV Blava ako aj APVV a od včerajšieho poludnia sledujem pribúdanie hlasov, ale na to že nás je niekoľko tisíc je to žalostne málo,nehovoriac o tom ,že je to ignorácia tých ktorí svojou prácou sa snažia neustále zlepšiť naše postavenie, ja im za ich prácu ďakujem a vyzívam aj ostatných aby podporili hromadnú pripomienku a pripájam sa k Rudolfovi Tokárovi, ktorí napísal – zobuďte sa aj ostatní. Prajem všetkým pekný den, a tým čo sa nezobudili ,pekné sny.
Pekný deň prajem.
Pavol Bada napísal: 4. marca 2017 o 8:03 – Iba jednu myšlienku – či by nebolo dobré zvážiť, pridať k doterajšej petícii na túto web stránku ešte jednú samostatnú pre tých z nás, ktorým sa technicky nedarí našu podporu umiestniť na:
https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_oz_vojensky_veteran_bratislava “Môžeme použiť aj jednoduchší spôsob (Changenet) ako používa APVV, nechceme však riskovať že niektorí “podporovatelia” nebudú uznaní”. … aspoň môj názor je, že týmto spôsobom by sa zväčšila podpora všetkým petíciam a z väčšieho počtu podporovateľov aj v prípade prípadnej straty /neplatných hlasov/ by skôr mohol ostať potrebný počet potrebných hlasov.501.
– prípadne opačným spôsobom /ako je petícia APVV na web stránke VVB/ – umiestniť petíciu VV Bratislava aj na web stránke APVV napr. do knihy návštev, prípadne podobným spôsobom.Nečlenovia APVV však na stránku APVV nemajú prístup – nemôžu písať.Aby niekto v budúcnosti z VD a VD/SD nemal výčitky – prípadne jeho okolie, že aspoň jednu z petícii nepodporil.
S pozdravom Miroslav Palfi.
Áno, ako píše kolega Czimer, ani ja nemôžem poslať za manželku, deti, príbuzných, susedov, známych aj neznámych z jednej (mojej) e-mail adresy. Vybrali sme takýto postup po skúsenostiach napr. pri petícii v Bratislave kde zo 150 tis. podpisov bolo po preverení platných cca 95 tisíc.
–
Pre tých kolegov, ktorí odosielate zo svojej bežne používanej e-mail adresy pripomeniem asi toľko, neznamená to že keď Vám chodí email pošta na Vašu nastavenú adresu z “iných účtov” tak že Vám súhlas s podporou pripomienky prejde. Tu sa vyžaduje originál účet (POP3, AOL alebo iné), príklad: ani mne to nevezme ak pošlem podporenie pripomienky cez bežne používaný bada@bezpzlozky.eu , na ktorý mi chodia e-maile, kedže original účet mám qmbada@….
–
Môžeme použiť aj jednoduchší spôsob (Changenet) ako používa APVV, nechceme však riskovať že niektorí “podporovatelia” nebudú uznaní. Nás VD je cca 15 tisíc, ak z nás 5 tisíc má internet alebo ho maju deti, tak by problém s 501 hlasmi nemal byť problém. Ak bude problém, tak je nám to ľúto, nezáujem ?…
Ďakujem za pochopenie.
V nastavení petície je zrejme povolené len jeden hlas z jednej e-mailovej schránky. Aj moja manželka chcela podporiť petíciu VV BA aj prišiel potvrdzujúci e-mail, ale po potvrdení server oznámil (anglicky), že táto petícia má povolenie len na jeden hlas z jednej e-mail adresy. Tu je ten škriatok.
Pridávam sa k Jozefovi Frimerovi s pripomienkou, niekde je škriatok, od včera skúšam hromadnú pripomienku OZ VV BA podporiť, no spätná väzba nefunguje. E-mailove účty mám v poriadku. Nedarí sa. Dodržujem pokyny pána Badu. U APVV som skúsil raz a všetko prešlo bez problémov, do pár sekúnd som bol na zozname podporovateľov. Možno podobný problém majú viacerí naši kolegovia a aj preto sme s počtom podporovateľov za OZ APVV….
č. 155 a 156 sú moje :)
Včera som podporil hromadnú pripomienku APVV, ktorá bola prijatá.Následne pripomienku podporila manželka z mojej E-mailu.Táto bola tiež prijatá.Taktiež som podporil hromadnú pripomienku VV Bratislava.Pripomienka po podpise a otvorení e-mailovej správy bola prijatá.Manželka následne tiež podporila túto pripomienku z môjho E-mailu ale doteraz neprišla e-mailová správa.Pýtam sa prečo? Kto je kompetentný nech odpovie.Ďakujem.
Svojím podpisom a prehlásením podporujem hromadnú pripomienku Vojenského veterána Bratislava .
Vážení kolegovia,
pretože nám ide o spoločnú vec bez ohľadu na to či je starodôchodca z rezortu MO SR,MV SR, MF SR, SIS alebo MS SR, kliknite na petíciu APVV:
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=910399
ako aj na VV Bratislava:
https://www.peticie.com/hromadna_pripomienka_oz_vojensky_veteran_bratislava.
Váš hlas sa počíta na oboch a je to minimum čo môžete urobiť z pohodlia domova. Zapojte aj svojich rodinných príslušníkov, pretože sa to sprostredkovane týka aj ich. Svojím hlasom dávate mandát občianskym združeniam aby prezentovali Vaše názory a požiadavky.
Pridal som svoj hlas petícii APVV ako aj VV Bratislava. Myslím si, že poberatelia starobných dôchodkov považovaných za výsluhové dôchodky by si zaslúžili lepšie zhodnotenie ich celoživotnej služby najmä keď výraznú úlohu tu aj tak zohráva matka príroda a v nie tak dlhej dobe táto “záťaž” pre osobitný účet MO SR zanikne.
Možno by stačilo odložiť nákup amerického vrtuĺníka alebo mobilný komunikačný systém zazmluvnený v roku 2005 (p.Liška), daný do vojskových skúšok 2008, mal byť plne funkčný 2013 (podľa sľubu p.Glváča), neskôr 2014 a v poslednej verzii uvedený do života 2016 (o čom pochybujem), ktorý celkovo stál do 250 mil. Euro. A dalo by sa pokračovať ďalšími armádnymi kauzami. Ale čo tam po ľuďoch a ešte nejakých dôchodcov, z nich nič nekvapne a aj tak sa za chvíľu poberú a problém bude vyriešený.
Nevyriešená však zostáva otázka o niečo mladších kolegov (okolo 60-70 ročných) poberateľov výsluhových príspevkov a príspevkov za službu považovaných za výsluhové dôchodky, ktorých výška pri priznaní bola ohraničená maximálnou výškou civilného starobného dôchodku na rozdiel od výsluhových dôchodkov podľa zákona č.114/1998 Z.z. a č.328/2002 Z.z.
Aj ja to podporujem,zobudte sa aj ostatný.
Osobne si myslím, že problém je v tom ako píše Milan. Žasnem nad nezáujmom niektorých kolegov VD. Neovládanie netu si myslím, že neobstojí. Návod je prehľadne, zrozumiteľne napísaný. Nevidím jeden jediný problém podporiť pripomienku. Tu ide len o chcenie podporiť alebo o “zbabelosť”. Toľko k tomuto problému
Priatelia,
nestíham odpovedať na e-maily a vysvetlovať jednoduchosť prihlasovania, niektorí už beháte po facebookoch, iní posielajú peniaze na poskytovateľa petície atď.
Znova opakujem:
nič iné si po otvorení nevšímajte iba rámčeky ktoré vyplníte *meno; *priezvisko; *mesto; *E-mailovú adresu; a potom kliknuť na rámček: Podpísať túto petíciu;
Potom čakať až Vám príde na Váš e-mail odkaz, ten otvoríte, nič s nim viac nerobte iba si ho prečítajte, bude tam:
Ahoj!
Ďakujeme Vám za podpísanie petície Hromadná pripomienka OZ VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA
Na POTVRDENIE svojho podpisu otvorte nasledujúcu stránku:
https://www.peticie.com/c/2413048/B3PE6N (tam je uvedené: Váš podpis bol teraz potvrdený a pridaný do zoznamu podpisov)
S pozdravom,
Peticie.com
to je všetko, tým ste zaregistrovaný, nikomu žiadne peniaze a pod.
.
Zachovajte prosím kľud a rozvahu, nehorí, iba rozšírte medzi svojimi možnosť podpory pripomienky.
V sobotu 4.apríla je ešte vhodný deň na štepenie a rez stromkov, nezabudnite!, proti kašlu 3 cibule s cukrom…
Ing. Bada
K Milanovi Kolenovi:
No, k tomu ovládaniu internetu dal dobrý návod Paľo Bada dneska o 13:01 hod. Ja som sa s tým tiež trápil skoro hodinu, jak to podpísať, ale potom podľa jeho návodu som to spravil behom minuty.
Ohľadne neinformovanosti-tiež by som pochyboval. Veď od rána o tejto možnosti píšeme aspoň na troch sekciach tohoto webu a minimálne od včera aj na webe APVV.
Skôr by som sa prikláňal k tomu, čo píše Jožko Frimer z Tulčíka. V zmysle, že veď to niekto vybeha, vyháda a po MDŽ budeme geroji, čo všetko sme vybavili, resp. budeme hundrať, že nevybavili, lebo sa nedalo. Takže tak dajak…
Som prekvapený s malým záujmom, respektíve nezáujmom podporiť Hromadnú pripomienku OZ VV Bratislava ako aj APVV. Problém tohto stavu vidím hlavne v neinformovanosti ľudí o takejto možnosti ako aj v tom, že mnohí VD, SD nemajú ako aj neovládajú internet.
Podporte aj Hromadnú pripomienku Asociácie policajtov vo výslužbe” je na tomto linku:
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=910399 zatiaľ ju podporilo len 279 občanov
Podpísané zatiaľ 47 podpisov od 11.12 hod do 16:40 hod (cca 5 a 1/2 hod), dobre.
Vďaka Paľo za návod-podarilo sa
Žiadam vysluhových dôchodcov aby pre podporu hromadnej pripomienky VV Bratislava aj APVV získavali aj svojich rodinných príslušníkov/manželky,deti a pod./.Spoliehajme sa na seba a svojich najbližších pretože nepredpokladám,že ostatní občania budú náklonní bývalým vojakom. Odporúčam podporiť obidve pripomienky pretože pri dosiahnutí 500 podporovateľov pri oboch sa vytvorí lepšia pozícia pri ich prerokovavani s príslušným ministerstvom. Prekvapuje ma, že predstavitelia našich stavovských organizácií “statočne” mlčia. Preberú sa asi až po 9.3.2017 a budú rozprávať ako statočne bojovali.
Plne podporujem.Trocha ma mýlilo pri odosielaní pod “kontaktujte autora petície” – snáď to dôjde aj odo mňa.
Milan, a ak sú tak aj pre ďalších:
Vyplňte iba rámčeky v ktorých sú hviezdičky *, viac nič, odoslať =kliknuť na “Podpísať túto petíciu”.
Potom čakať na e-mail správu (príde) na Vám zadaný e-mail (alebo aj nepríde ak zadáte email na ktorý neplatíte účet -ha), tú správu stačí otvoriť a nič viac, tým bude potvrdená. E-mail adresa nebude nikde zverejnená, je ako preukaz o totožnosti pri voľbách.
Nevšímajte si rámčeky ako: Podpisujem lebo.., Nie som robot, atď. ak sa necítite odborne zdatný na PC.
Plne podporujem.
Pre Milana Kolena, resp. pre Paľa Badu, eventuelne Martina:
Hej, je to jasné. Len navrhujem, trochu zjednodušiť ten potvrdzujúci podpis pod petíciu. Tak dajak jak to má A PVV. Totižto, je to pomerne dosť zložite, pre kolegov nie veľmi zbehlých v práci s PC (včítane mňa) potvrdiť ten podpis ešte na faceboku. Myslíme si, že sme podpísali a v skutočnosti sme nepodpísali…Už sa s tým mordujem 1/2 hodiny a medzi prvými dvanastimi ešte nie som zaevidovaný. A to za chvíľu musím ísť do roboty .
Takže keď sa dá – zjednodušte to na jeden klik.
Podpísané, odoslané. Pokračujeme ďalej.
Pre rozšírenie vedomostí a k podpore Hromadných pripomienok OZ VV Bratislava a APVV.
Citujem z odpovedi ministerstva obrany na listy k riešeniu otázok starovýsluhových dôchodcov: „V súlade so zákonom č. 400/2015 Z. z. o tvorbe právnych predpisov a o Zbierke zákonov SR a o zmene a o doplnení niektorých zákonov a s Legislatívnymi pravidlami vlády SR predkladateľ prerokuje návrh zákona s príslušnými orgánmi inštitúciami v pripomienkovom konaní. Predkladateľ zverejní návrh na pripomienkové konanie na portáli MS SR. Zároveň zašle prostredníctvom portálu elektronický zoznam o zverejnení návrhu zákona taxatívne uvedeným orgánom a inštitúciám to je aj MO SR, ktoré v stanovenej dobe zašle pripomienky. Pripomienkové konanie k návrhu zákona sa povinne vykoná na portáli tak, aby bola zabezpečená aj možnosť vyjadrenia pripomienok verejnosťou. Odporúčam občianskym združeniam s právnou subjektivitou pri uplatňovaní prípadných pripomienok k návrhu zákona v súlade so zákonom č. 400/2015 Z. z. t. j. uplatniť ich ako verejnosť“.
Neváhajte prosím a urýchlene podporte tieto pripomienky. Ďakujem. Bolo by vhodné, aby sa pridali aj všetky ostatné OZ pri OS SR!!! Je ich ešte asi 10 ktoré sa zatiaľ nevyjadrili.
Aj ja som už teraz podporil
Pre Milan Faltín, ako som zistil včera ste podporil aj pripomienku APVV. Je potrebné aby aj Hromadnú pripomienku o.z. Vojenský veterán Bratislava podporilo čo najviac občanov ktorí majú mailovú adresu. O možnosti podporiť Hromadnú pripomienku VV Bratislava ako aj APVV informujte čo najviac občanov a k ich podpore získajte. Možno sa objavia aj pripomienky ostatných o. z. pri OS SR tak prosím aj tieto podporte. Ďakujem.
Nazdar chlapci, už som podporil-včera okolo polnoci.